Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/15

I Spotkania Najmłodszych Flecistów (Skierniewice 23.06.2014)
– Paulina Danecka – wyróżnienie I stopnia (nauczyciel Ewa Sopur)

VII Piotrkowskie Spotkania Fletowe (14-15.03.2014)
Przemysław Szczygielski – II wyróżnienie (nauczyciel Ewa Sopur)

VI Międzynarodowy Letni Kurs Mistrzowski Ventus Optimus 2014 Łódź (7-13.07.2014)
Przemysław Szczygielski – II nagroda w specjalności flet (nauczyciel Ewa Sopur)

VII Przedświąteczny regionalny konkurs gitarowy, Bełchatów 10.12.2014
– Ptaszyński Przemysław – wyróżnienie (nauczyciel A. Pyciarz)

Ogólnopolskie przesłuchania CEA uczniów instrumentów dętych, Radom 13-15.01.2015
– Palmowski Adrian – III miejsce (nauczyciel J. Ślęzak)
Konkurs instrumentów blaszanych, Łódź 29.01.2015
– Pasikowski Kamil – II miejsce (nauczyciel R. Szulc)
– Górski Adrian – III miejsce (nauczyciel R. Szulc)

IV Spotkania fletowe klas drugich regionu łódzkiego, Pabianice 20.03.2015
– Danecka Paulina – II nagroda w kat. II (nauczyciel E. Sopur)

V Międzywojewódzki konkurs wykonawstwa utworu kompozytora polskiego, Kutno 23-24.03.2015
– Zuzanna Piasecka – II miejsce kat. I (nauczyciel – Ryszard Dutkowski)
– Jaros Szymon – wyróżnienie kat. I (nauczyciel J. Meisner)
– Szczygielska Aleksandra – wyróżnienie kat I (nauczyciel D. Bełdowski)
– Palmowski Adrian – II nagroda kat. II (nauczyciel J. Ślęzak)
Ptaszyński Przemysław – III miejsce kat. II (nauczyciel A. Pyciarz)

Pasikowski Kamil – I miejsce kat. III (nauczyciel R. Szulc)

VII Ogólnopolski festiwal wokalny im. M. Stankowej, Olsztyn 27-28.03.2015
– Kowalczyk Dominika – wyróżnienie (nauczyciel I. Sulima)

I Regionalny konkurs akordeonowy ,,Akordeon – magiczny instrument”
Bełchatów 29.04.2015

– Bejman Goran – wyróżnienie (nauczyciel J. Meisner)
– Braszkiewicz Michał – I nagroda (nauczyciel J. Meisner)
IV Festiwal muzyki akordeonowej ,,Harmonia Espressiva”, Sochaczew 21-21.05.2015r.

– Jaros Szymon – wyróżnienie (nauczyciel J. Meisner)

I Spotkania fletowe regionu łódzkiego, Zgierz 29.05.2015
– Kędziora Maja – wyróżnienie II stopnia grupa I (nauczyciel E. Sopur)
– Kubicka Alicja – wyróżnienie III stopnia (nauczyciel K. Herbich)
– Lubecka Amelia – wyróżnienie III stopnia (nauczyciel K. Herbich)

II Spotkania najmłodszych flecistów, Skierniewice
– Kubicka Alicja – wyróżnienie II stopnia (nauczyciel K. Herbich)

Gratulujemy!!!!!
—————————————————————————————————–

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2013/2014

1) Amelia Lubecka – flet i Katarzyna Kirpluk – fortepian, kl. IV cykl 6-l. PSM I st. – wyróżnienie na XI Konkursie Duetów Dziecięcych Duettino,

Warszawa, 29 listopada – 1 grudnia 2013 r.

Nauczyciel – mgr Katarzyna Herbich – flet, mgr Joanna Domagała – fortepian

2) Amelia Lubecka, Maria Pisarkiewicz, Julia Olszewska–trio fletowe,

wyróżnienie na VII Piotrkowskich Spotkaniach Fletowych, Piotrków Trybunalski, 14-15 marca 2014 r.

Nauczyciel – mgr Katarzyna Herbich

3) Przemysław Szczygielski – flet, kl. III PSM II st. – wyróżnienie na VII Piotrkowskich Spotkaniach Fletowych, Piotrków Trybunalski, 14-15 marca 2014 r.

Nauczyciel – mgr Ewa Sopur

4) Szymon Jaros – akordeon, kl. II cykl 6-letni PSM I st. – II nagroda w kategorii I na XVI Regionalnym Konkursie Akordeonowym i Zespołów z udziałem akordeonu, Piotrków Trybunalski, 21-22 marca 2014 r. Nauczyciel – mgr Janusz Meisner

5) Kamil Pasikowski – puzon, kl. I PSM II st. – II nagroda w grupie II na

III Ogólnopolskim Konkursie Puzonistów i Tubistów, Pabianice, 11 kwietnia 2014 r. Nauczyciel – mgr Radosław Szulc

6) Adrian Górski – puzon, kl. IV PSM II st. – III nagroda w grupie III na

III Ogólnopolskim Konkursie Puzonistów i Tubistów, Pabianice, 11 kwietnia 2014 r. Nauczyciel – mgr Radosław Szulc

7) Hubert Smoliński – fortepian, kl. V PSM II st. – II miejsce w grupie III na

XII Płockim Konkursie Muzyki Współczesnej, Płock, 24-25 marca 2014 r. Nauczyciel – prof. Krystyna Hussar-Moczulska

8) Dominika Kowalczyk – śpiew solowy, kl. I PSM II st. – wyróżnienie naII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Indywidualności Muzycznych im. Tadeusza Paciorkiewicza, Sierpc, 10-11 maja 2014 r.Nauczyciel – mgr Izabella Sulima

9) Szymon Jaros – akordeon, kl. II cykl 6-letni PSM I st. – wyróżnienie w kategorii I na III Festiwalu Akordeonowym „Harmonia Espressiva” im. prof. Jerzego Jurka, Sochaczew, 22 maja 2014 r. Nauczyciel – mgr Janusz Meisner

10) Michał Braszkiewicz – akordeon, kl. I cykl –letni PSM I st. – wyróżnienie I stopnia w grupie III na II Spotkaniach Młodych Akordeonistów, Brzeziny, 28 maja 2014 r. Nauczyciel: mgr Janusz Meisner

11) Szymon Jaros – akordeon, kl. II cykl 6-letni PSM I st. – wyróżnienie I stopnia w grupie II na II Spotkaniach Młodych Akordeonistów, Brzeziny 28 maja 2014 r. Nauczyciel – mgr Janusz Meisner

12) Wojciech Chojnacki – puzon, kl. I cykl 4-letni PSM I st. – II miejsce w kategorii IV na II Gostynińskim Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych „Blacha dla najmłodszych”, Gostynin, 6-7 czerwca 2014 r. Nauczyciel: mgr Radosław Szulc

13) Konrad Antczak – puzon, kl. I cykl 4-letni PSM I st. – II miejsce w kategorii IV

na II Gostynińskim Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych „Blacha dla najmłodszych”, Gostynin, 6-7 czerwca 2014 r. Nauczyciel: mgr Radosław Szulc

14) Paulina Danecka – flet, kl. I cykl 4-letni PSM I st. – wyróżnienie w grupie I na I Spotkaniach Najmłodszych Flecistów, Skierniewice, 23 czerwca 2014 r. Nauczyciel – mgr Ewa Sopur

 

…………………………………………………………………………………….

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2012/13

Amelia Lubecka i Maria Pisarkiewicz – duet fletowy, kl. III PSM I st. – wyróżnienie

w X Konkursie duetów dziecięcych Duettino, Warszawa 30 listopada 2012 r.

Nauczyciel – mgr Katarzyna Herbich

Adrian Górski – puzon, kl. III wydziału instrumentalnego PSM II st. – wyróżnienie

w V Regionalnym Konkursie – Instrumenty Dęte Blaszane – dla uczniów szkół muzycznych

I i II stopnia – OSM I i II st. w Łodzi, 25 stycznia 2013 r.

nauczyciel: mgr Radosław Szulc, akompaniator: mgr Krzysztof Cieślak

IV Międzywojewódzki Konkurs Wykonawstwa Miniatury Polskiej –

Kutno, 13-14 marca 2013 r.

Kategoria I 

– Amelia Lubecka kl. III PSM I st. – flet – II miejsce

  nauczyciel: mgr Katarzyna Herbich

– Kinga Małecka kl. II PSM I st. Filia w Łęczycy

  – fortepian – III miejsce

  nauczyciel: Aleksandra Nowak – Zakrzewska

  – Natalia Dębska kl. II PSM I st. – fortepian – III miejsce

  nauczyciel: Kinga Szczepanik

  – Adrianna Lewaniak kl. I PSM I st. – skrzypce – wyróżnienie

  nauczyciel: Ewa Walkiewicz

  – Krzysztof Kuźmiński kl. I PSM I st. – fortepian – wyróżnienie

  nauczyciel: Włodzimierz Sieczkowski

– Dominika Nowakowska kl. I PSM I st. Filia w Łęczycy

  – fortepian – wyróżnienie

nauczyciel: Aleksandra Nowak – Zakrzewska

Kategoria II –
Krzysztof Kowalski kl. V PSM I st. Filia w Łęczycy

  – akordeon – wyróżnienie

  nauczyciel: Jolanta Zacharska – Bołdowska

  – Marta Kotlińska kl. IV PSM I st. – skrzypce – wyróżnienie

nauczyciel: Ewa Walkiewicz

  – Bartosz Najman kl. VI PSM I st. Filia w Łęczycy 

  – fortepian – wyróżnienie

nauczyciel: Aleksandra Nowak – Zakrzewska

Kategoria III –
Adrian Górski kl. III PSM II st. – puzon – III miejsce

  nauczyciel: Radosław Szulc

  – Michał Dutkowski kl. I PSM II st. – śpiew solowy – wyróżnienie

nauczyciel: Izabela Sulima

  – Michał Sobol kl. II PSM II st. – wiolonczela – wyróżnienie

nauczyciel: Karol Piszczorowicz

Kategoria IV   –
Michalina Buga kl. V PSM II st. – akordeon – III miejsce

  nauczyciel: mgr Janusz Meisner

– Jakub Trzeciak kl. VI PSM II st. – akordeon – wyróżnienie

  nauczyciel: mgr Janusz Meisner

Jakub Trzeciak – akordeon, kl. VI PSM II st. – III miejsce w XII Płockim Konkursie Muzyki Współczesnej , Płock 25-26 marca 2013 r.

Nauczyciel: Janusz Meisner

Marta Stachyra – śpiew solowy, kl. IV PSM II st. – I miejsce w II grupie w VI Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Marii Stankowej, Olsztyn 12-13 kwietnia 2013 r.

Nauczyciel: Bożena Wagner

Michał Dudkowski – śpiew solowy, kl. I PSM II st. – II miejsce w grupie I w VI Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Marii Stankowej, Olsztyn 12-13 kwietnia 2013 r.

Nauczyciel: Izabella Sulima

Chór Szkoły II stopnia – III miejsce w kategorii chórów szkół średnich w V Przesłuchaniach Chórów Regionu Łódzkiego, Skierniewice 20 kwietnia 2013 r.

Dyrygent: Piotr Ranfeld

Marta Stachyra-śpiew, kl. IV wydziału wokalnego PSM II st.– nagroda specjalna

za wykonanie utworu polskiego na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego w Ueckermünde (Niemcy), 27 września – 4 października 2012 r.

Nauczyciel – dr Bożena Wagner, akompaniator – mgr Grażyna Malec-Przedlacka


2011/2012

Przemysław Szczygielski – wyróżnienie II stopnia w II kategorii na VI Piotrkowskich Spotkaniach Fletowych; – wyróżnienie mgr Joanna Morycińska, Piotrków Trybunalski 15 marca 2012 r.

Amelia Lubecka – wyróżnienie I stopnia w I kategorii wiekowej na VI Piotrkowskich Spotkaniach Fletowych, Piotrków Trybunalski 15 marca 2012 r.

Marta Stachyra – II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Haliny Słonickiej, Suwałki 19-20 maja 2012 r.

Jakub Trzeciak – wyróżnienie w Konkursie Muzyki Współczesnej w Płocku, marzec 2012

Amelia Lubecka i Maria Pisarkiewicz – wyróżnienie w III Spotkaniach Fletowych, Pabianice 12 maja 2012 r.

Zbigniew Chojnacki – wyróżnienie dla solisty w XVII Słupeckich Spotkaniach Muzycznych w Słupcy 25-26 listopada 2011 r.


2011 – Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Giulio Perottiego
III miejsce – Marta Stachyra z klasy śpiewu dr Bożeny Wagner
2011 – IX Konkurs Muzyki Współczesnej w Płocku
I miejsce Łukasz Szafrański z klasy saksofonu Pawła Zielaka
wyróżnienie – Jakub Trzeciak z klasy akordeonu Janusza Meisnera
wyróżnienie – Michał Sobol z klasy wiolonczeli Karola Piszczarowicza
2011 – III Międzywojewódzki Konkurs Wykonawstwa Muzyki Polskiej w Kutnie
I miejsce – Paweł Szymczak z klasy akordeonu Janusza Meisnera,
Łukasz Szafrański z klasy saksofonu Pawła Zielaka
Jakub Trzeciak z klasy Janusza Meisnera
II miejsce – Tomasz Piątek z klasy klarnetu Jerzego Ślęzaka
III miejsce – Aleksandra Wiklak z klasy fortepianu Dariusza Bełdowskiego,
Michał Chojnacki z klasy fortepianu prof. Krystyny Hussar – Moczulskiej,
Piotr Czajkowski z klasy akordeonu Janusza Meisnera
2011 – III Międzyszkolny Konkurs Instrumentów Dętych w Żyrardowie
I miejsce – Łukasz Szafrański z klasy saksofonu Pawła Zielaka
2011 – IV Regionalny Konkurs Młodego Wiolonczelisty w Zduńskiej Woli
I miejsce – Michał Sobol z klasy wiolonczeli Karola Piszczorowicza
2011 – II Włocławskie Spotkania Skrzypcowe
wyróżnienie – Marta Kotlińska z klasy skrzypiec Ewy Walkiewicz
2011 – IX Ogólnopolski Festiwal Klarnetowy w Piotrkowie Trybunalskim
wyróżnienie – Daniel Krysiak
_______________________________________________________________________________________

2010 – XVI Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej w kategorii zespołów
I nagroda dla zespołu Zbig-Band, który przygotował mgr Marcin Janiszewski
2010 – Michał Chojnacki z klasy prof. Krystyny Hussar – Moczulskiej zakwalifikował
się do przesłuchań ogólnoploskich w Warszawie
2010 – Roman Buga z klasy klarnetu mgr Jerzego Ślęzaka zakwalifikował się
do przesłuchań ogólnopolskich w Warszawie
2010 – Ogólnopolski Konkurs Wykonawstwa Pieśni Artystycznej w Kutnie
I nagroda – Alicja Zientalska z klasy śpiewu dr Bożeny Wagner
2010 – Ogólnopolski Konkurs Wykonawstwa Pieśni Artystycznej w Kutnie
II nagroda  – Marta Stachyra z klasy śpiewu dr Bożeny Wagner
2010 – VII Międzyszkolny Konkurs Muzyki Współczesnej w Płocku
V miejsce – Łukasz Szafrański z klasy saksofonu mgr Pawła Zielaka
wyróżnienie – Zuzanna Jędrzejczak z klasy fortepianu mgr Kingi Szczepanik
wyróżnienie – Tomasz Machałowski z klasy klarnetu mgr Jerzego Ślęzaka
2010 – Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Castelfidardo (Włochy)
II miejsce – zespół ZbigBand w kategorii Light Music and Jazz
2010 – Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Przemyślu
I miejsce – zespół ZbigBand
________________________________________________________________________________________________

2009 – IV Ogólnopolski Festiwal  Wokalny    im.  M.  Stankowej    w    Olsztynie

I miejsce –Emilia    Zielińska z  klasy    śpiewu    dr  Bożeny  Wagner

2009 – VII Konkurs Muzyki Współczesnej w Płocku
I miejsce – zespół  kameralny (Bartłomiej  Gorączkowski,  Roman Buga) przygotowany przez mgr Janusza Meisnera
II miejsce – Bartłomiej    Gorączkowskiz  klasy  mgr  Janusza  Meisnera

III miejsce –Dariusz    Stanisławskiz    klasy  mgr  Pawła    Zielaka

III miejsce –Agata Musiałowskaz  klasy  mgr  Ryszarda  Dutkowskiego

wyróżnienie –Roman Buga z klasy mgr Jerzego Ślęzaka

2009 – Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Szkolnych CEA w Skierniewicach

II nagroda – Zbig-Band w  składzie: Zbigniew  Chojnacki,  Michał Chojnacki,    Kamil  Miszewski,  Jakub  Różalski,  Michał Olesiński zespół przygotował mgr Marcin Janiszewski

2009 – Ogólnopolskie Słupeckie Spotkania Muzyczne  tytuł Laureata otrzymał zespół Zbig-Band, który został przygotowany   przez mgr Marcina Janiszewskiego

2009 – XVIII Międzynarodowy  Festiwal Muzyki Akordeonowej  w Przemyślu wyróżnienie w kategorii zawodowej dla zespołu Zbig-Band przygotowanego przez mgr Marcina Janiszewskiego

      ___________________________________________________________________

2008 – IV Piotrkowskie Spotkania Fletowe

wyróżnienie – Kinga Chodorowska

z  klasy  fletu  mgr  Ewy  Sopur

2008 – XIII Regionalny  Konkurs  Akordeonowy  w  Piotrkowie    Trybunalskim

III miejsce w drugiej kategorii – Maciej Kaliński

III miejsce w trzeciej kategorii – Jakub Trzeciak

obaj  uczniowie      z      klasy      akordeonu    mgr    Janusza  Meisnera

2008 – I  Ogólnopolski    Konkurs    Wokalny    im.    prof.  Haliny    Słonickiej

w Suwałkach – I miejsce  –Emilia  Zielińska z  klasy    śpiewu    dr  Bożeny  Wagner

II miejsce – Aleksandra Krupińska z klasy śpiewu dr  Bożeny Wagner

2008 – I Regionalny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Moniuszki

w Gostyninie

II nagroda  – Hubert  Smoliński przygotowany  przez  mgr  Bożenę

Kwiatkowską – Parzoch

      ______________________________________________________________

2007 – wyróżnienie dla Zbigniewa Chojnackiego z klasy akordeonu mgr Janiszewskiego w III Międzynarodowym Festiwalu Rozrywkowym Muzyki Akordeonowej w Częstochowie

2007 – wyróżnienie dla Zbigniewa Chojnackiego z klasy akordeonu mgr Marcina Janiszewskiego w III Międzynarodowym Festiwalu Rozrywkowym Akordeonowej w Częstochowie

2007 – w I Międzyszkolnym Konkursie na wykonanie Miniatury Polskiej w Kutnie

uczniowie otrzymali następujące nagrody:
w kategorii I:
III  miejsce    dla Aleksandry  Wiklak z klasy  fortepianu  mgr Dariusza Bełdowskiego,

wyróżnienie dla Martyny  Baranowskiej z  klasy  skrzypiec  mgr  Ewy Walkiewicz,
wyróżnienie  dla Michała Sobola  z  klasy  wiolonczeli  mgr  Karola  Piszczorowi

w kategorii II:
I miejsce dla

Michała  Chojnackiego z  klasy fortepianu prof. Krystyny Hussar-Moczulskiej,
II miejsce dla Patryka Jędrzejczyka z klasy fortepianu mgr Włodzimierza Sieczkowskiego,
wyróżnienie dla Jakuba  Trzeciaka z  klasy  akordeonu  mgr  Janusza  Meisnera,

w kategorii III:
II miejsce dla Emilii Zielińskiej z klasy śpiewu  dr Bożeny Wagner,
III miejsce  dla Marzeny  Wieczorek  z  klasy  fortepianu  prof.Krystyny Hussar-Moczulskiej,

wyróżnienie  dla Jakuba Gajdeckiego z  klasy  fortepianu  mgr Bogny Siwińskiej,

w kategorii  IV:
I miejsce oraz nagroda główna za osobowość  artystyczną dla Bartłomieja Gorączkowskiego z  klasy  akordeonu mgr Janusza  Meisnera,

III  miejsce  dla Macieja Ratajczaka z klasy altówki mgr Doroty Stanisławskiej

,

      2007 – II miejsce  dla

Adama  Waliszewskiego

      (przygotowanie mgr  Bożena
                  Kwiatkowska – Parzoch)
                  w IV Regionalnym  Konkursie Solfeżowym Szkół Muzycznych I  stopnia
                  w Łodzi
      2007 – w II Ogólnopolski,  Festiwalu  Wokalnym  im. Stankowej  w  Olsztynie:
                  wyróżnienie  dla

Emilii  Zielińskiej

      z klasy  śpiewu dr  Bożeny Wagner
                  w kategorii I,
                  wyróżnienie dla

Aleksandry Krupińskiej

        z  klasy    śpiewu  dr  Bożeny
                  Wagner
      2007 – wyróżnienie  dla  Aleksandry    Wiklak  z  klasy  fortepianu    Dariusza
                  Bełdowskiego w IV Konkursie Pianistycznym im. Emmy Altberg w Łodzi
      2007 – w I Międzyszkolnym    Konkursie  Wokalnym    wykonawstwa    Pieśni
                  Artystycznej:
                  II  miejsce  dla

Emilii Zielińskiej

        w  kategorii  I  z  klasy    śpiewu
                  dr Bożeny Wagner,
                  III miejsce dla

Aleksandry Krupińskiej

      w  kategorii II  z  klasy śpiewu
                  dr Bożeny Wagner
      2007 – XVIII Konkurs Pianistyczny w Kłodzku
                  wyróżnienie

Michał Chojnacki

          z    klasy    fortepianu  prof.  Krystyny
                  Hussar- Moczulskiej
      2007- II Festiwal Muzyki Fortepianowej w Łowiczu
                  wyróżnienie

Paulina Rybińska

                  wyróżnienie

Marzena Wieczorek

                  obydwie uczennice z klasy fort. prof.  Krystyny  Hussar  –  Moczulskiej
      2007 – XV Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu – Sochaczew
                  wyróżnienia:

Michał    Chojnacki,  Marzena    Wieczorek,  Paulina
Rybińska

            z      klasy    prof.    Krystyny      Hussar  –    Moczulskiej
                  wyróżnienie-

Jakub Gajdecki

      – z  klasy  fort.    mgr  Bogny  Siwińskiej
      2007 – XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki  Akordeonowej  w    Przemyślu
                  wyróżnienie

Zbigniew  Chojnacki

        z  klasy    akordeonu mgr  Marcina
                  Janiszewskiego
      2007 – Festiwal Muzyki akordeonowej ,,Od  solisty  do  orkiestry w  Mławie
                  wyróżnienie

Zbigniew Chojnacki

        z  klasy  akordeonu  mgr  Marcina
                  Janiszewskiego
      2007 – I Spotkania Fletowe w Pabianicach
                  II miejsce

Szymon Marciniak

      z klasy fletu mgr Ewy Sopur
      2007 – VI Konkurs Muzyki Współczesnej w Płocku
                  wyróżnienia:

Maciej Kaliński, Jakub Trzeciak, Bartłomiej
Gorączkowski

      z kasy akordeonu mgr Janusza Meisnera
                  wyróżnienie –

Dariusz Stanisławski

      z klasy saksofonu mgr Pawła Zielaka